I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Sedm výprav Josefa Vágnera

Mezi zebrami

Publicistika

Premiéra: 2.11.2015

Výroba: 2015

Výpravy Josefa Vágnera pokračovaly i v sedmdesátých letech minulého století. Dovoz obrovského množství zvířat i jejich chov se těšil velkému zájmu nejen odborné veřejnosti. Beseda pokračuje tentokrát z galerie ZOO Dvůr Králové Tengenenge a budou se jí opět účastnit dcera Josefa Vágnera Ing. Lenka Vágnerová, předsedkyně správní rady Nadace Josefa a Zdenky Vágnerových a ředitel ZOO Dvůr Králové n/L. MVDr. Přemysl Rabas. 

Třetí díl, jak napovídá název, se ponese ve znamení zeber. Jak je Josef Vágner lovil a které druhy? A kolik vlastně druhů a poddruhů zeber existuje? Jsou v divočině ohroženy a počítá se s jejich reintrodukcí? Na chvíli se určitě zastavíme i u divokých afrických oslů a zbude-li čas i u jiných ohrožených druhů afrických kopytníků.

Pořad bude živě vysílán s možností dotazů, které je možné zasílat již nyní esemeskou na 775 177 377 anebo e-mailem na vysilani@tvnoe.cz

Premiéra živého vysílání bude v pondělí 7. prosince ve 20 hod. na televizi Noe. Časy repríz naleznete na stránkách pořadu a zhlédnout jej bude možné pak několik dnů po odvysílání premiéry v jejím archivu.

Publicistika

Premiéra: 2.11.2015

Výroba: 2015