I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Klasika folklórně

Rožnov pod Radhoštěm

Hudba - vážná

Premiéra: 26.8.2020

Výroba: 2020

Přenos koncertu z Komorního amfiteátru Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.

účinkují:
RB:BOYS & Radek Blahuš
hosté: Jiří Pavlica, Katka a Dalibor Štruncovi (Cimbál Clasic), cimbalistka Johana Klára Kratochvílová
moderuje: Anna Randárová

program:

RB:BOYS & RADEK BLAHUS je skupina mladých talentovaných hudebníků z celé České republiky tvořící smyčcový komorní orchestr, založený Hradišťákem Radkem Blahušem v loňském roce.

Koncertem „Klasika folklorně“ chtějí posluchače mimo jiné seznámit s neobvyklými polohami hudebních nástrojů vyskytujících se v naší regionální kultuře. Uslyší tak například Montiho čardáš na kontrabas a violoncello, cimbál v sólovém podání s doprovodem orchestru ve skladbě Dalibora Štrunce či klasické uskupení komorního orchestru s novou skladbou Jiřího Pavlici spjatou se zdejší kulturou a historií. Na koncertě bude více než 20 účinkujících, vystoupí i hvězdní hosté: Jiří Pavlica, Katka a Dalibor Štruncovi ze známé skupiny Cimbal Classic, cimbalistka Johana Klára Kratochvílová a moderovat bude herečka Anna Randárová.

To vše za vstupné dobrovolné, které poputuje na výrobu hudebního videoklipu skupiny, který bude pomáhat. Klip RB:BOYS věnují na podporu dětské onkologie, v rámci něhož otevřou i konto pro Nadační fond dětské onkologie KRTEK. V klipu vystoupí i hvězdný herec Petr Kotlár (hlavní role ve filmu Nabarvené ptáče) a Radim Fiala.

Kapacita koncertu je ovšem omezená a svou vstupenku si tak můžete předem rezervovat na rbboys.com. V případě nepřízně počasí je zajištěna mokrá varianta v Janíkově stodole.

Hudba - vážná

Premiéra: 26.8.2020

Výroba: 2020