I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Jak potkávat svět

s Alfredem Strejčkem

Zábava

Premiéra: 4.11.2021

Výroba: 2021

Jiří Pavlica se tentokrát setkává s pozoruhodným člověkem a kamarádem v neobvyklém prostředí, v sanatoriu Charlotta v Prosečnici, kde se léčí po těžké nemoci herec a výsostný recitátor, ale také neuvěřitelně silný a pozitivní člověk Alfred Strejček.

Jejich rozhovor se dotýká mnoha životních zastavení, ve kterých Alfreda velmi často provázela poezie, hudba a setkání se zajímavými, zpravidla i dobrými lidmi. Diváci si mohou uvědomit, že Alfred Strejček má mnoho darů. Jedním z nich je to, jak přiblížit myšlenky moudrých předků současným generacím. Ovšem i proto se potřebuje zamýšlet nad současným vnímáním duchovního světa, který mu symbolizují pojmy víra, naděje a láska. Docela jistě jej i k těmto myšlenkám přivedla jeho nemoc. Sám říká, že žije dva životy – ten první před nemocí a ten druhý po nemoci. Přátelství mezi Jiřím Pavlicou a Alfredem Strejčkem dovoluje dotýkat se v tomto komorním rozhovoru bolesti i krásy.

(Sanatorium Prosečnice - Šarlota Resort & Care v okrese Benešov ve Středočeském kraji bylo vybudováno v letech 1916-1922 a nese jméno po Charlotě Masarykové, manželce prezidenta  T.G. Masaryka.)

Zábava

Premiéra: 4.11.2021

Výroba: 2021