I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Narozeninový koncert Jiřího Pavlici

Ostrava, Multifunkční hala Gong

Hudba - vážná

Premiéra: 3.12.2023

Výroba: 2023

Janáčkova filharmonie Ostrava a legendární houslista a zpěvák Jiří Pavlica společně oslaví na jednom pódiu své sedmdesátiny.

Společně se svým Hradišťanem a JFO oslaví sedmdesáté narozeniny legendární houslista a zpěvák Jiří Pavlica. Působí jako primáš a umělecký vedoucí Hradišťanu již od roku 1978 a za tu dobu kapelu přivedl z původně úzce folklórního zaměření k alternativní dramaturgii, která se nebojí překračovat hranice různých hudebních žánrů a filozoficky prohlubovat odkaz lidové tradice. Jeho schopnost spojovat hudebníky napříč žánry jej přivedla ke spolupráci s Vlastou Redlem, Emilem Viklickým, Spirituál kvintetem, Komorním orchestrem Leoše Janáčka, ale i s umělci ze zahraničí (Alistair Anderson – Velká Británie, Yas Kaz – Japonsko, Dizu Plaatjies – Jihoafrická republika).
Autorská tvorba Jiřího Pavlici je dnes již téměř synonymem Hradišťanu. Jeho písničky čerpají inspiraci z moravské folklorní tradice a svými texty dokážou nejen pohladit po duši, ale také předat hlubší filozofické poselství. Sám říká, že ve svých písních zpívá především o lásce, víře v dobro a naději.

Hudba - vážná

Premiéra: 3.12.2023

Výroba: 2023