I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Newtonova milost

Dramatická tvorba

Premiéra: 30.12.2023

Výroba: 2017

Film Newtonova milost je skutečným příběhem skutečného „marnotratného syna“, příběhem o zázračném odpuštění a změně, která se skrývá za mocnými slovy jedné z nejoblíbenějších světových písní "Amazing grace".
John Newton byl problémový mladý muž s násilnickou povahou a zálibou v vulgárnosti, kvůli které se jeho kolegové námořníci doslova červenali. Potom, co byl zbičován za dezerci a prodán do otroctví, se zdálo, že jeho život brzy v západní Africe skončí... Ale neskončil. Zachránil ho kapitán lodi, kterého poslal jeho otec.
Po tom, co na moři prožil během bouře silný zážitek, došlo v jeho životě k obrácení a nakonec se stal pastorem v anglikánské církvi a autorem několika nejoblíbenějších církevních hymnů. Ale ještě předtím byl sám otrokem, poté jmenován kapitánem otrokářské lodi. V době, kdy lidské otroctví bylo považováno za normu, by trvalo nějakou dobu, než by se Newtonovo svědomí důkladně proměnilo. Newton ale obchod s otroky odsuzoval a stal se duchovním vůdcem v boji za ukončení otroctví.

Dramatická tvorba

Premiéra: 30.12.2023

Výroba: 2017