Podpořte prosím Lepší oči pro Noe – sbírka na nové kamery pro přenosový vůz

Cesta k andělům

Marie Rottrová - zpěvačka

Publicistika

Premiéra: 10.3.2012

Výroba: 2012

V pražském studiu televize Noe byla hostem v talkshow moderátora a režiséra Otakára Schmidta Cesta k andělům známá ostravská zpěvačka Marie Rottrová, o které natočili před časem Otakáro Schmidt a Jana Studničková portrét v cyklu televize Noe- Léta letí k andělům. Marie Rottrová pochází z hudebnické rodiny, otec byl varhaník v kostele a matka zpěvačka a proto se od mládí učila hrát na klavír. Po maturitě na bohumínském gymnáziu (stejně jako později její synové) pracovala jako úřednice. V roce 1960 se, ještě jako úřednice ostravské pobočky Československé státní spořitelny, zúčastnila ostravské hudební soutěže, která hledala mladé talenty a kterou doprovázel orchestr Gustava Broma. Na podkladě této soutěže dostala pozvánku do Československé televize, kde vystoupila poprvé s písničkou Jana Hammera a Jaromíra Hořce Rozmarné stvoření. Spolu s koncertními šňůrami se dostavilo i časté vystupování v Československé televizi, kde jí zejména v ostravském televizním studiu dávali hodně času i prostoru. Kromě slovenského muzikálového filmu Neberte nám princeznu se stal velmi úspěšným a populárním především televizní pořad Divadélko pod věží, který měl 22 dílů a kam si Marie Rottrová zvala velmi atraktivní hosty.

Povídání se ve studiu Noe neslo v příjemné atmosféře a týkalo se nejen zpěvaččina začátečního soulového období a celé její kariéry i důležitých hudebních partnerů, ale také její domácnosti a samozřejmě v neposlední řadě její víry a katolictví, které jí spojuje s dalšími známými zpěvačkami, které křesťanská víra provázela celou jejich kariérou a které byly natočené pro televizi Noe v cyklu Léta letí k andělů a následně pozvány do studia na talkshow Cesta k andělům: Naďa Urbánková, Miluška Voborníková, Jitka Molavcová, Hana Ulrychová, Marta Kubišová a další.

Snad jen dodat, že Marie Rottrová, charismatická a vždy s úsměvem dobře naladěná slavná zpěvačka zažívá od roku 2001 svůj velký comeback. Po vydání alba Podívej , za které dostala platinovou desku, je opět velmi žádanou zpěvačkou, o čemž svědčí velká prodejnost jejich alb a stále vyprodaná vystoupení v Česku i na Slovensku. A v roce 2010 vydává výběr hitů, které ji napsala Jiřina Fikejzová s názvem Osud mi Tě přál a také získala zlatou desku za album Stopy, kterého se prodalo více než 8 000 kusů. V dubnu 2011 vychází na 3 CD dosud největší výběr hitů za celou kariéru Marie Rottrové. Komplet nese název Zlatá kolekce a byl vydán v luxusní digipackové edici, kterou kromě ní vlastní už jen Karel Gott.

Publicistika

Premiéra: 10.3.2012

Výroba: 2012