I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Uvidíte v měsíci březnu...

V sobotu 4. března v podvečer, vám v premiéře nabídneme druhou část dokumentu o Mezopotámii. Režisér Alberto Castellani nám představí historii i současnost míst, kde se utvářely dějiny lidské civilizace.

 

Mezi pražci – to je pravidelný měsíčník o dobré muzice. Co v něm v sobotu večer uvidíte, představí moderátor Honza Žamboch.

Legenda české astronomie dr. Jiří Grygar je hostem dalšího premiérového dílu pořadu Hlubinami vesmíru, ve kterém představuje astronomii jako inspiraci pro vědu a umění. Vysíláme v sobotu 4. března ve 20.20 hodin.

 

Film podle skutečných událostí, to je film Síť svobody. Příběh řeholnice Heleny Studlerové, která v Němci okupované Francii vykonává s nasazením vlastního života neobyčejnou charitativní práci s vězni a válečnými zajatci. Na televizi Noe v sobotu 4. března ve 21.50 hodin.

 

MUDr. Jaroslav Šturma je velkým odborníkem na dětskou duši. Jeho prostřednictvím se v pořadu Dokořán budeme mít příležitost dostat k tématům, kterým zasvětil celý svůj profesní život. Vysíláme v premiéře v neděli 5. března ve 20.20 hodin.

 

A po pořadu Dokořán vám nabídneme neobyčejný dokument o cestě vozíčkáře Honzy na místo jedné z největších tragédií v moderních dějinách, do černobylské jaderné zóny.

Do světa moří i sladkých vod se vypravíme v novém dílu pořadu Výpravy do divočiny. Hosté z Ostravské univerzity se věnují potápění v tropických i arktických mořích a představí nám nové objevy korýšů. Živě na televizi Noe v úterý 7. března večer.

 

Středeční březnové noční univerzity vám premiérově nabídnou přednášky z loňských Akademických týdnů. Vybíráme třeba přednášku prof. Jana Pirka „Proč bychom měli sportovat, přednášku Vladiníra Justa na téma Baroko a Kuks jako divadlo nebo přednášku prof. Jana Royta Ikonografie smrti, Posledního soudu a Apokalypsy.

 

V pátek 10. března vás živě v 19.00 vás živě přeneseme do sídla organizace ADRA ve slovenském Trenčíně. Právě tady si připravil svůj další benefiční koncert Pavel Helan a jeho hosté. Koncert má název Ukrajina jsi ty, a pomoci obětem války budete moci i vy.

A na koncert bezprostředně naváže Kulatý stůl. Dozvíte se v něm, jakým způsobem právě na Ukrajině aktuálně pomáhá Charita Olomouc.

V březnu vám v premiéře nabídneme cyklus Otazníky s profesorem Martinem Weissem. Profesor jihočeské univerzity vám v něm poutavým způsobem představí různá období a události. První díl má název Světla a stíny baroka, a vysíláme jej v sobotu 11. března v 18.20 hodin.

Dva zajímavé cestopisné snímky nabídne nový díl pořadu Dobrodružství před kamerou. Podíváme se v něm do národních parků ve švédském Laponsku i na nejvyšší hřebeny balkánských hor. Premiéra v sobotu 11. března večer.

 

Filmová poéma Strom na dřeváky je nejslavnějším dílem klasika italského filmu Ermanna Olmiho a je řazen mezi poklady světové kinematografie. Milovníci filmu budou přeneseni do kraje okolo Bergama v 19. století, aby sledovali osudy několika rodin. Film uvedeme v původním znění s českými titulky v sobotu 11. března večer.

Milan Pokorný už téměř 25 let vyrábí nože. Za tu dobu se vypracoval na jednoho z nejuznávanějších českých mistrů.  Sledujte další díl cyklu Poutníci času v neděli 12. března dopoledne.

 

V pondělí 13. března je to přesně 10 let, kdy bílý kouř nad Sixtinskou kaplí oznámil zvolení nového papeže, do té doby prakticky neznámého Argentince Jorge Maria Bergoglia, tedy papeže Františka. My si toto výročí v tento den připomeneme v pořadu Dům ze skla a také několika dokumenty o jeho životě.

 

Hostem hudebního pořadu Cvrlikání je v březnovém vydání bohumínské vokální sdružení Sluníčko. Skupina má žánrově velmi široký záběr: od folku a folklóru, přes černošské spirituály, klasickou a církevní hudbu, až po současný převážně bluesový a swingový repertoár a osobitou vlastní tvorbu. Potěší vás živě ve čtvrtek 16. března večer.

 

Nadčasový film o lásce, naději a vykoupení vykresluje příběh dvojčat, která jsou po narození rozdělena. Jeden se stává ikonickou hudební hvězdou, zatímco druhý se snaží vyvážit svou lásku k hudbě a zalíbit se svému otci. Film Dvojče vysíláme v sobotu 18. března večer.

Je to jen desítka let co se Danuše Kubátová skamarádila s kamerou a dnes sbírá ocenění na soutěžích amatérských filmařů. Poznejte blíže ji i její filmy v novém dílu pořadu Klapka v úterý 21. března večer.

 

Televize Noe uspořádala v loňském roce poprvé hudební festival Zahrada písničkářů. Z konkurzu vzešlo 9 finalistů. Záznam vystoupení prvních tří z nich vám nabídneme ve čtvrtek 23. března večer.

 

Dirigent Petr Fiala slaví 80. narozeniny. K tomuto jeho životnímu jubileu je uspořádán slavnostní koncert Českého filharmonického sboru Brno. Televize Noe vám jej nabídne v neděli 26. března v 19.00 hodin v přímém přenosu.

 

Vzhledem k tomu, že první pátek v měsíci dubnu je Velký pátek, bude příští Noemova pošta již v pátek 31. března. V ní vám také představíme velikonoční program a přenosy televize Noe.

Většinu našich pořadů můžete sledovat i přes zpětné přehrávání na webu (až 7 dní přes Program) či červené tlačítko hybridních televizí.