I v nelehké době přinášíme dobré zprávy

Zpravodajské Noeviny

18. 11. 2021

Zpravodajství

Premiéra: 18.11.2021

Výroba: 2021

REPORTÁŽE

 

Generální audience papeže Františka

Na generální audiencí přicházel papež František za zpěvu písní. V úvodu své promluvy vyjádřil papež podporu stovkám pracujících, kterým hrozí ztráta zaměstnání kvůli uzavření dvou velkých podniků v oblasti Benátek. O práci přijde osm set lidí.


Aktivity vatikánské diplomacie

Vatikánský městský stát je rozlohou necelých 49 hektarů nejmenší zemí na světě. Jeho diplomaté nabízejí možnosti řešení závažných problémů světa. Victor Gaetan ve své knize „Božská diplomacie“ popisuje jedinečnou roli církve na mezinárodní scéně.


Den boje za svobodu a demokracii

Mši svatou na poděkování Bohu a svaté Anežce České za dar svobody slavil v Týnském chrámu v Praze apoštolský nuncius Charles Daniel Balvo. Přímý přenos bohoslužby vysílala 17. listopadu televize Noe i Radio Proglas.


Kostel svatých Janů v Opavě

Léta chátrající kostel sv. Janů v Opavě patří k nejstarším památkám ve městě. Sedmnáctého listopadu po mši svaté byl formálně předán spolku, který má připravený projekt na jeho obnovu a využití.


Epidemická situace na Slovensku

Od 15. listopadu platí na Slovensku aktualizovaný covid automat, podle kterého je 52 okresů ve třetím stupni ohrožení. Novým vládním opatřením se budou řídit regionální hygienici při stanovování epidemiologických opatření v jednotlivých okresech.


Barvy vůní a větru

K svátku svatého Martina připravili v Těrchové výstavu nazvanou Barvy vůní a větru.


Pod ochranou svatého Petra

V Moravském zemském archivu v Brně probíhá výstava písemností, které dokumentují vztah Moravy a Svatého stolce ve středověku a raném novověku.
Z DIÁŘE

 

Ostrava, 20. listopadu

Světlo mladým s handicapem

Centrum pro rodinu a sociální péči v Ostravě zve na 14. ročník benefiční akce pro mladé lidi s handicapem. Účinkovat bude „swingová partička“ a soubor bicích nástrojů ze Studénky, klauni a mnozí další.


Plzeň a Letovice, 21. listopadu

Ekumenická bohoslužba

Oběti dopravních nehod vzpomenou bohoslužby v dálniční kapli u Plzně a v kostele sv. Prokopa v Letovicích. Symbolický řetězec zahájí pietní akt u památníku v Praze na Chodově.


Plzeň, 21. listopadu

Advent klepe na dveře

Tradiční program před adventem bude v Meditační zahradě v Plzni. Hudebně-literární pořad zahájí P. Jakub Holík, hrát bude Trio Kaphe a slovem budou provázet Irena Pulicarová a Pavla Sovová.


Terezín, 21. listopadu

Koncert balkánské a židovské hudby

Koncert balkánské a židovské hudby se koná v kostele Vzkříšení Páně v Terezíně. Písně své rodné Bosny a Hercegoviny a židovské písně v jazyce latino bude zpívat Aida Mujačič.


Praha, 23. listopadu

Sefardské a barokní písně

Moravské barokní písně a židovské zpěvy z Izraele přednesou v pražském kostele sv. Šimona a Judy Tomáš Král a Tehila Nini Goldstein. Bude hrát Ensemble Sferraina.


Praha, 25. listopadu

Dejvické křeslo pro hosta

Na křeslo pro hosta ve sboru Českobratrské církve evangelické v Praze-Dejvicích usedne teolog Martin Prudký. Představí nález chrámu Tel Moca v Jeruzalémě a objasní jeho význam.
Reportáže z Rome reports:

Pope Francis: Everyone has duty to protect children from abuse

An inside look at the workings of Vatican diplomacyZpravodajství

Premiéra: 18.11.2021

Výroba: 2021